Chlorofilas – augalinis pigmentas, nudažantis lapus žaliai. Chlorofilą puikiai įsisavina žmogaus organizmas.
Chlorofilas iš augalų (liucernos, spyglių, dumblių, dilgėlių ir kt.) yra išgaunamas pramoniniu ekstrakcijos būdu. Gaunami įvairūs chlorofilo dariniai: vario, geležies ir natrio chlorofilinas. Natrio chlorofilinas išgaunamas iš paprastosios eglės. Spygliuočių eliksyre natrio chlorofilino yra 0,05 % (1 valg. šaukšte – 5 mg). Jo sudėtyje yra chlorofilo A ir chlorofilo B dariniai, riebiųjų rūgščių ir dervinių rūgščių natrio druskos, įvairūs mineralai (geležis, kalis, magnis, cinkas, varis, manganas, kalcis, natris, kobaltas ir kt.).
Naudojimo būdas: Profilaktiškai chlorofilą pakanka vartoti rytais, nevalgius, nuo 1 iki 5 valg. šaukštų gryno arba į stiklinę vandens. Galima pradėti nuo 1 šaukšto ir palaipsniui pereiti prie 5 šaukštų. Taip pat galima vartoti kūdikiams ir vaikams, tik dozės jiems visai kitos: nuo 1/4 arbatinio šaukštelio iki 1 arbatinio šaukštelio.
Išoriškai vartoti žaizdoms plauti bei bakterijoms naikinti, gerklės ir nosies skalavimui,kompresams, praguloms gydyti. Taip pat galima valyti ir gydyti esant nudegimams, praguloms, sumušimams, uždegimams ir slogai, patartina juo skalauti nosį ir gerklę.
Šis produktas puikiai reguliuoja skysčių pašalinimą iš organizmo. Jeigu jis geriamas iš ryto, dar nevalgius, organizmas atsikrato susikaupusių per naktį skysčių ir šlapimo rūgšties.
Chlorofilas visiškai nepavojingas ir naudojamas tiek į vidų, tiek išoriškai.
Laikyti sausoje, tamsioje, vaikams nepasiekiamoje vietoje, ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Laikymo metu gali iškristi nuosėdų, tačiau jos maisto papildo veiksmingumui įtakos nedaro.
Atidarius, laikyti šaldytuve ir suvartoti per 30 dienų.
Sudedamosios dalys: geriamasis vanduo, natrio chlorofilinas iš eglės spyglių (0,05 %).